ورود به دنیای سه بعدی با ویوسونیک VX2268wm
تاریخ : سه شنبه، 15 شهریور، 1390
موضوع : سخت افزار
از زمان رواج اولین تلویزیون های الکترونیکی در اوایل قرن بیستم تا کنون فن آوری این جعبه های جادویی پیشرفت چشم گیری کرده است. از تلویزیون های صامت و سیاه و سفید قدیم گرفته تا مدل های پیشرفته و گران قیمت امروز همواره شاهد ایده های جالبی برای بهبود بخشیدن به تجربه های سمعی و بصری کاربران بوده ایم. پس از مسطح شدن صفحات نمایش و معرفی فن آوری های LCD و LED، آخرین فن آوری که این روز ها آن را بر روی اکثر ابزار های دیجیتالی می بینیم فن آوری سه بعدی یا همان 3D است.


هم اکنون این فن آوری یک ویژگی گران قیمت به حساب می آید و آن را بیشتر بر روی محصولات رده بالا می بینیم. شرکت ویوسونیک سابقه طولانی و درخشانی در تولید صفحات نمایش حرفه ای دارد و انواع و اقسام مانیتورهای حرفه ای برای هر نوع نیازی را روانه بازار کرده است. یکی از جدیدترین مانیتورهای این شرکت مدل VX2268wm است که علاوه بر دو بلندگو مجتمع، از فن آوری 3D نیز بهره می برد. این صفحه نمایش یکی از اولین محصولاتی است که فن آوری سه بعدی را بر روی یک محصول خانگی عرضه کرده و به همین دلیل تا به امروز نیز محبوبیت بالایی میان کاربران دارد. اساس دید سه بعدی یا استرئوسکوپیک بسیار ساده است اما اجرای فنی آن کاری دشوار است. تنها کافی است هر چشم انسان یک تصویر را از دو زاویه متفاوت ببیند و کار سه بعدی کردن تصویر را مغز انسان انجام خواهد داد.

  

مدل VX2268wm از شرایط لازم برای ارایه تصویر سه بعدی با کیفیت بالا برخوردار است؛ یعنی نرخ بازیابی 120 هرتزی و زمان پاسخ گویی بسیار پایین. برای بهره بردن از تصاویر سه بعدی باید از عینک های مخصوص شرکت انویدیا استفاده کرد. این عینک ها به صورت اکتیو تصاویر را برای هر چشم پردازش می کنند تا تصاویر سه بعدی با باورپذیری بالا به وجود بیایند. شما می توانید بازی های رایانه ای که از فن آوری 3D پشتیبانی می کنند را با VX2268wm به صورتی کاملا جدید و هیجان انگیز تجربه کنید. عمقی که این فن آوری به بازی های شما می دهد باعث می شود بازی لایه های جدیدی پیدا کند و واقعیت گرایی به مراحلی بی سابقه برسد.
دو اسپیکر مجتمع در این مدل به شما اجازه می دهند در صورت نداشتن سیستم صوتی مجزا و یا حتی هنگام استفاده از کنسول های بازی از صدا محروم نباشید. بسیاری از تلویزیون های سه بعدی از مشکل از دست دادن اثر خود در زوایای غیر مرکزی رنج می برند. اما VX2268wm به خوبی در منطقه ای مناسب اثر سه بعدی را ارایه می کند تا تعداد افراد بیشتری بتوانند در یک لحظه از تصاویر سه بعدی لذت ببرند. از لحاظ نور، رنگ و شفافیت تصویر نیز VX2268wm محصولی بسیار موفق است و چه در هنگام استفاده از عینک های سه بعدی و چه در هنگام پخش محتوای دوبعدی تصویری عالی ارایه می کند. زمان پاسخ گویی این مانیتور 5 میلی ثانیه است که به این محصول اجازه می دهد تصاویر با کیفیت HD را در وضوح تصویری 1680 در 1050 پیکسل به نمایش در بیاورد. 
 

  

از لحاظ مصرف انرژی نیز VX2268wm در میان محصولات کم مصرف قرار می گیرد. باید در نظر گرفت که تلویزیون های سه بعدی باید دو تصویر مجزا تولید کنند و به همین دلیل به توان بیشتری برای عملکرد نیاز دارد. با تمام این تصاویر شرکت ویوسونیک موفق شده است محصولی سبز و دوست محیط زیست ارایه کند. 
از لحاظ ظاهر نیز VX2268wm با رنگ بندی شیک تمام مشکی خود به زیبایی محیط اطرافش می افزاید. پایه این محصول نیز به رنگ مشکی و با طراحی جالبی است که به مانیتور اجازه می دهد آزادانه به جلو و عقب حرکت کند تا کاربر بتواند آن را در حالت مورد نظر تنظیم کند. از لحاظ ورودی نیز VX2268wm با دشتن ورودی های دیجیتال و آنالوگ محصولی کامل است. کلید های کنترلی این مانیتور بر روی لایه زیرین صفحه نمایش قرار گرفته اند، به نوعی که از روبرو قابل دیدن نیستند اما دسترسی به آن ها بسیار آسان است.

مانیتور سه بعدی VX2268wm ویوسونیک را می توایند با گارانتی آواژنگ از سینا کامپیوتر تهیه کنید.منبع این مقاله : سینا کامپیوتر
http://www.sinacomputer.ir

آدرس این مطلب :


INP_Nuke © IranNuke.com