دلایل نوسانات قیمت هارد دیسک
تاریخ : پنجشنبه، 3 آذر، 1390
موضوع : اخبار


همانطور که مطلع هستید ، متاسفانه مدتی پیش سیلی در تایلند رخ داد و باعث شد قطعات آی تی به طور قابل توجهی افزایش قیمت داشته باشد. خبری هم مبنی بر سیل تایلند و کارخانه سونی در سایت منتشر شد که میتوانید از اینجا ببینید.
اما چرا قیمت‌هارد دیسک به اینگونه افزایش یافته ؟
سیل تایلند کارخانه‌های مهم از جمله Seagate را زیر آب کردو‌هارد دیسک با کمبود و افزایش قیمت مواجه شد. البته از وقوع سیل تا کنون قیمت‌ها کمی‌نرم تر شده اما نسبت به قبل بسیار دهن سوز است . مثلاً‌هارد دیسک ۵۰۰ گیگلبلیتی سیگیت با ۳سال گارانتی سازگار قبلاً ۴۵ الی ۵۰ هزار تومن عرضه میشد ولی الان بیش از ۱۲۰ هزار تومن قیمت دارد. ( روی ادامه مطلب کلیک کنید )مدیر اجرایی شرکت seagate در خبری اعلام کرد برای بازگشت به حالت عادی و روال سابق حدالق ۱۲ ماه زمان لازم است ، همچنین افزود :‌هارد دیسک با ظرفیت بالا با کمبود مواجه است و شاید برای این مشکل بیش از ۱۲ ماه زمان لازم باشد.
برخی شایع کرده بودند که جنبش وال استریت باعث رکود و افت و خیز بازار‌هارد دیسک شده است اما مدیر اجرایی این خبر را تکذیب کرد و گفت : سیل تایلند و افزایش قیمت پس از جنبش اتفاق افتاد و اصلاً ربطی بهم ندارد و ما کاملاً بی طرف هستیم.
در نهایت بازگشت به قیمت‌های سابق و روال تولید ۱۲ ماه زمان می‌برد چرا که هم اکنون بیش از ۱۳۰ تامین کننده قطعات و خدمات فعلاً زیر آب سر میکنند.

منبع : Maximum pcمنبع این مقاله : سینا کامپیوتر
http://www.sinacomputer.ir

آدرس این مطلب :


INP_Nuke © IranNuke.com