معرفی موبایل دیسک های TwinMOS
تاریخ : پنجشنبه، 19 مهر، 1386
موضوع : اخبار


Mobile Disk M9 

Mobile Disk M9 محصول جديد شركت Twinmos مي باشد كه از تكنولوژي Ready Boost ويندوز ويستا پشتيباني مي كند . اين محصول بسيار سبك و زيبا مي باشد كه كاربران حرفه اي را به وجد مي آورد.
سرعت
Read/Write اين محصول تقريباً 10 برابر بيشتر از USB1.1 مي باشد كه مديريت اطلاعات را آسان تر مي كند. حفاظت اطلاعات از طريق قرار دادن Password و همچنين داشتن سوئيچ write-protected
 امنيت اطلاعات را تامين مي كند.
همچنين
M9 به هيچ گونه درايور خاصي براي نصب و استفاده نياز ندارد. همين امر به كاربران كمك مي كند كه از سرعت بالاي آن براي استفاده در PCها ، نوت بوك ها و ديگر دستگاه هاي ديجيتالي استفاده كنند.1G ~ 8Gظرفيت
سازگار با USB2.0USB Interface
Window® 98 SE/ ME/ 2000/ XP, Mac 8.6+, Linux 2.4+سيستم عامل
0°C ~ 70°Cدماي عملياتي
75.5 x 22.0 x 8.2 mm (LxWxH)ابعاد
15g ± 5%وزن

Mobile Disk L2

Mobile Disk L2 محصول شركت Twinmos ، بسيار سبك وزن ، كوچك ، مشكي رنگ با بهره گيري از تكنولوژي USB2.0 بسياري از كاربران خوش سليقه را به وجد مي آورد.
سرعت 
read/write در Mobile Disk L2 تقريباً 10 برابر پر سرعت تر از USB1.1 مي باشد كه باعث مي شود كاربران به آساني و سريع تبادل اطلاعات را انجام دهند. ديگر ويژگي اين محصول عدم نياز به منبع تغذيه جانبي مي باشد.  همچنين امكان رمز گذاري (Encryption) براي حفاظت از اطلاعات وجود دارد.

1G ~ 4Gظرفيت
سازگار با USB2.0USB Interface
Window® 98 SE/ ME/ 2000/ XP, Mac 8.6+, Linux 2.4+سيستم عامل
0°C ~ 70°Cدماي عملياتي
82(L) x 23(W) x 8(H) mmابعاد
15g ± 5%وزن

Mobile Disk F1

شرکتTwinMOS با قرار دادن یک تیغه شناسایی اثر انگشت در این محصول یک ویژگی فوق العاده برای دیسکهای همراه خلق کرده است. در  Mobile Disk F1شرکتTwinMOS همانند دیگر محصولات مشابه در بازار از تکنولوژیUSB 2.0استفاده شده است که این امر باعث استفاده سریع و بی دردسر کاربران می شود و استفاده کنندگان این محصول می توانند در اولین اتصالF1 به کامپیوتر خود  به راحتی و مطمئن از آن استفاده نمایند، چرا که ویژگی دیگر این محصول ، عدم نیاز به منبع تغذیه جانبی می باشد که  لذت استفاده از آن هرجا که کامپیوتری وجود دارد مهیاست.

یکی دیگر از قابلیتهای منحصر به فردF1 ثبت و بازیابی خودکارweb accountهاوpassword های آنها در تمام صفحات وب است. یعنی یک کاربرF1 می تواند تمامUserID  وPassword های ورود به سایتهای مختلف اینترنتی خود را در این محصول ثبت کند. حال هر بار که مجدداً وارد این سایتها شود ، عمایات شناسایی وی راF1 بطور کاملاً امن و خودکار انجام می دهد. با بهره گیری از این تکنیک دیگر هیچ کاربری نیاز ندارد کهUserID  وPassword های خود را به خاطر بسپارد ،F1فرمانبردار شماست و تمام این اطلاعات مهم را برای شما کاملاً محفوظ نگه میدارد و بهمحض قطع کردن ارتباط F1با کامپیوتر ، کلیه اطلاعات سایتموردنظرتان به همراهUserIDوPasswordهای آن، کامپیوتر را به مقصدی امن تر(Mobile Disk F1)  باقابلیت حمل آسان به هر دستگاه دیگری ، ترک می کنند.

 رمزگذاري ورمزبرداري (Encryption & Decryption) یکی دیگر از خصایصF1 است. این خصیصه به کاربران این اجازه را می دهد که فایل ها و فولدرهاي مهم خود را با استفاده از رمزي كه با جرات مي توان گفت تا كنون هيچ كس دردنيا قادر به شكستن آن نبوده است (اثر انگشت) ، رمزگذاري كرده و اجازه استفاده ازآنها را تنها با ارائه اثر انگشت معتبر صادر نمايد .علاوه بر اين F1 با در نظرگرفتن  یک بخش فوق امنیتی (security partition) که تنها با شناساییاثر انگشت معتبر دسترسی به آن میسر است ،اطلاعات سري شما را  در محلي جدا ازاطلاعات معمولي نگهداری مي كند.
به هر حالF1 آنقدرتوانمند و قدرتمند است که به راحتی و سریع بین بخش فوق امنیتی و بخش عادی نگهداریاطلاعات حرکت کرده و پاسخگوی سریع به نیازهای یک کاربر باشد. البته لازم است بدانیمکه ذخیره سازی اطلاعات  در بخش فوق امنیتیF1تنها با شناسایی اثر انگشت کاربر مجاز امکان پذیر است. پس کاربر هیچ نیازی نیست که نگران رخنه کردنافراد نا شناس به اطلاعات خود باشد. وقتي شما يك F1 مي خريد ، در ابتدا ظرفيت F1 شما به دو قسمت مساوي تقسيم شده است و اگر درMy Computer روي Removable كليك راستكرده و Properties را جهت مشاهده ظرفيت F1 خود بزنيد ، تنها نيمي از ظرفيت به شمانشان داده مي شود،چرا كه نيم ديگر آن جهت استفاده بخش فوق امن در نظر گرفته شده است

لابد حالا مي پرسيد چطور مي توان ظرفيت اين دو بخش ( Secure & Public Partition) را تغيير داد ؟ جواب شما استفاده از برنامه Partition  Resizer  است.

 تامین امنیت اطلاعات شخصی و سازمانی با بالاترین سطح امنیت جهان (اثر انگشت)
قابلیت ثبت 10 اثر انگشت
امکان جداسازی اطلاعات عادی و محرمانه تنها با شناسایی اثر انگشت
قابلیت تغییر حجم بخش فوق امن و معمولی با شناسایی اثر انگشت
قابلیت قفل کردن هر نوع فایل و فولدر و بازخوانی آنها فقط با اثر انگشتهای تعریف شده
پشتیبانی از تکنیک
EZ-Login جهت ذخیره آدرسهای دلخواه web برای همراه داشتن  همیشگی آنها
ذخیره و بازیابی خودکار تمام
username و password
های مصرفی در صفحات وب با شناسایی اثر انگشت
نصب و استفاده کلیه امکانات بدون نیاز به
CD

Mobile Disk S1

Mobile Disk S1 محصول شركت TwinMos ، بسيار سبك وزن ، كوچك ، سفيد رنگ و با بهره گيري از تكنولوژي USB2.0 بسياري از كاربران خوش سليقه را به وجد مي آورد.
سرعت 
read/write در Mobile Disk M1 تقريباً 10 برابر پر سرعت تر از USB1.1 مي باشد كه باعث مي شود كاربران به آساني و سريع تبادل اطلاعات را انجام دهند. ديگر ويژگي اين محصول عدم نياز به منبع تغذيه جانبي مي باشد.  همچنين امكان رمز گذاري (Encryption) براي حفاظت از اطلاعات وجود دارد.

1G ~ 8Gظرفيت
سازگار با USB2.0USB Interface
Window® 98 SE/ ME/ 2000/ XP, Mac 8.6+, Linux 2.4+سيستم عامل
0°C ~ 70°Cدماي عملياتي
59(L) x 19(W) x 11(H) mmابعاد
15g ± 5%وزن

Mobile Disk X4

Mobile Disk X4 محصول شركت Twinmos ، بسيار سبك وزن ، كوچك ، مشكي رنگ با بهره گيري از تكنولوژي USB2.0 بسياري از كاربران خوش سليقه را به وجد مي آورد.
سرعت 
read/write در Mobile Disk X4 تقريباً 10 برابر پر سرعت تر از USB1.1 مي باشد كه باعث مي شود كاربران به آساني و سريع تبادل اطلاعات را انجام دهند. ديگر ويژگي اين محصول عدم نياز به منبع تغذيه جانبي مي باشد.  همچنين امكان رمز گذاري (Encryption) براي حفاظت از اطلاعات وجود دارد.

1G ~ 4Gظرفيت
سازگار با USB2.0USB Interface
Window® 98 SE/ ME/ 2000/ XP, Mac 8.6+, Linux 2.4+سيستم عامل
0°C ~ 70°Cدماي عملياتي
73(L) x 20(W) x 8(H) mmابعاد
15g ± 5%وزن

Mobile Disk X5

Mobile Disk X5 محصول شركت Twinmos ، بسيار سبك وزن ، كوچك ، سفيد رنگ با سرپوشي كه قابليت چرخش 360 درجه دارد و با بهره گيري از تكنولوژي USB2.0 بسياري از كاربران خوش سليقه را به وجد مي آورد.
سرعت 
read/write در Mobile Disk X5 تقريباً 10 برابر پر سرعت تر از USB1.1 مي باشد كه باعث مي شود كاربران به آساني و سريع تبادل اطلاعات را انجام دهند. ديگر ويژگي اين محصول عدم نياز به منبع تغذيه جانبي مي باشد.  همچنين امكان رمز گذاري (Encryption) براي حفاظت از اطلاعات وجود دارد.

1G ~ 16Gظرفيت
سازگار با USB2.0USB Interface
Window® 98 SE/ ME/ 2000/ XP, Mac 8.6+, Linux 2.4+سيستم عامل
0°C ~ 70°Cدماي عملياتي
80(L) x 22(W) x 10(H) mmابعاد
15g ± 5%وزن

Mobile Disk Z4

Mobile Disk Z4 محصول شركت Twinmos ، بسيار سبك وزن ، كوچك ، تركيبي از دو رنگ سفيد و مشكي با بهره گيري از تكنولوژي USB2.0 بسياري از كاربران خوش سليقه را به وجد مي آورد.
سرعت 
read/write در Mobile Disk Z4 تقريباً 10 برابر پر سرعت تر از USB1.1 مي باشد كه باعث مي شود كاربران به آساني و سريع تبادل اطلاعات را انجام دهند. ديگر ويژگي اين محصول عدم نياز به منبع تغذيه جانبي مي باشد.  همچنين امكان رمز گذاري (Encryption) براي حفاظت از اطلاعات وجود دارد.

1G ~ 16Gظرفيت
سازگار با USB2.0USB Interface
Window® 98 SE/ ME/ 2000/ XP, Mac 8.6+, Linux 2.4+سيستم عامل
0°C ~ 70°Cدماي عملياتي
73(L) x 20(W) x 8(H) mmابعاد
15g ± 5%وزن

U3 MD 

در TwinMOS U3 MD با استفاده از يك برنامه جانبي بنام Launch Pad كه پس از اتصال TwinMOS U3 MD به كامپيوتر بصورت خودكار نصب و راه اندازي مي شود ، مي توان بر حسب نياز هر كدام از Application هايي كه بر پايه تكنولوژي U3 ساخته شده اند را نصب و يا حذف نمود

TwinMOS U3 MD Launch Pad همانند منوي Start كه در Windows XP در سمت چپ پايين صفحه باز مي شود در سمت راست پايين صفحه با Click كردن بر نمايه آن كه به شكل U3 زرد رنگ در كنار ساعت و ديگر برنامه هاي شما قرار گرفته است باز شده و امكانات خود را در معرض استفاده شما قرار مي دهد.

ممكن است بعد از اتصال TwinMOS U3 MD  به USB Port كامپيوتر خود چند لحظه اي را صبر كنيد ، بله صبر ، شما مي بايست اندكي تامل كنيد تا برنامه Launch Pad بصورت خودكار اجرا شده تا شما بتوانيد از كليه امكانات اين تكنولوژي جديد بهره مند شويد .

پس از اجراي Launch Pad دو اتفاق در كامپيوتر شما رخ مي دهد ، اول آنكه يك U3 Icon به Iconهاي Taskbar شما اضافه مي شود كه جهت باز شدن منوي Launch Pad از آن استفاده مي شود و دوم اينكه در My Computer دو درايو ديگر به درايوهاي شما اضافه مي شود ، يكي با نام My U3 Drive  كه مي توان از آن به عنوان يك منبع ذخيره اطلاعات همانند ديگر USB Flash Drive ها استفاده كرد و ديگري ، U3 System  كه شبيه يك Virtual CD Rom مي باشد كه جهت نصب برنامه هاي U3 ، Launch Pad از آن استفاده مي كند .

چندين روش جهت اضافه كردن برنامه به ليست U3 Programs هاي Launch Pad وجود دارد . شما مي توانيد با كليك كردن روي Add Programs در منوي اصلي Launch Pad و نمايش زير منوي آن با اين روشها آشنا شويد . مي توان براي اين كار با انتخاب U3 Download Central از سايت اصلي U3 بين برنامه هايي كه هر روز بيشتر مي شوند برنامه مورد نظر خود را Download  كرده و در TwinMOS U3 MD اضافه كنيد و يا مي توانيد با انتخاب Download from TwinMOS U3 Software Catalog از ليست برنامه هايي كه TwinMOS به درخواست شما ساخته است بهره مند شويد و نيز مي توانيد با انتخاب Install From My Computer چنانچه برنامه خاصي را روي كامپيوتر خود داريد انتخاب و نصب نماييد ، البته جهت آگاهي بيشتر بهتر است بدانيد برنامه هايي كه پسوند .U3P دارند را مي توان در Launch Pad  نصب كرد.

TwinMOS U3 MD با قابليت secure كردن اطلاعات (Encryption/Decryption) امنيت اطلاعات قابل حمل شما را نيز تضمين مي كند. يعني كافيست شما با همراه داشتن تنها يك TwinMOS U3 MD و مراجعه به يك باجه خدمات رساني شهري كه در دنياي اطلاعات امروز جاي باجه هاي تلفن را گرفته است ، كليه نامه هاي خود را دريافت و ارسال كرده و به سوابق خود بيفزاييد .

لازم است بدانيد تعداد نرم افزارهايي كه از اين تكنولوژي حمايت مي كنند هر روز بيشتر و بيشتر مي شوند از جمله اين نرم افزارها مي توان Think Office كه بجاي MS Office استفاده مي شود و يا نسخه اي از MacAfee ضد ويروس معروف كه از اين تكنولوژي حمايت مي كند را نام برد .

در پايان به اين نكته اشاره مي كنم كه چنانچه قصد جدا كردن TwinMOS U3 MD  خود را از كامپيوتر داشتيد ، حتماً از منوي Launch Pad كليد قرمز رنگ پايين را Click كنيد تا در بهترين شرايط اين عمل صورت پذيرد.

 
منبع این مقاله : سینا کامپیوتر
http://www.sinacomputer.ir

آدرس این مطلب :


INP_Nuke © IranNuke.com