Intel i7
تاریخ : سه شنبه، 26 آذر، 1387
موضوع : اخبار


اینتل پردازنده جدبد خود را که بسیار قوی تر از پردازنده های کنونی است را به بازار ارائه داد .
اینتل هفته گذشته اقدام به فروش پردازنده Core i7 خود در توکیو کرد .
به گزارش بخش خبر شبکه فناوری اطلاعات ایران، از سایت www.computerworld.com ، برای عرضه این محصول به مشتاقان ، فروشگاههای عرضه محصولات الکترونیکی در ژاپن ، تمام شب را برای ارائه به مشتریان در شب عرضه ، باز و مشغول به کار بودند .
ستیون دالمن ، مدیر کل سازمان فروشندگان جهانی محصولات اینتل اندکی پس از عرضه شبانه این پردازنده اعلام کرد :این یک معماری جدید برای محصولات اینتل می باشد و این اولین عرضه برای کاربران در آکیهابارا است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است .
سری پردازنده‌های Core i7 برای استفاده در سیستم‌های رومیزی طراحی شده است و فعلاً شامل سه عضو 3.2GHz Core i7 965 Extreme Edition، 2.93GHz Core i7 940 و 2.66GHz Core i7 920 می‌باشد.

در این آزمون‌ها که از سوی vnunet و با استفاده از نرم‌افزار Benchmarking معروف PCMark05 صورت گرفتند Core i7 965 Extreme موفق شد در بخش Cpu به امتیاز 11072 دست پیدا کند. این امتیاز 7.5 درصد از از رکورد پیشین 10311 که متعلق به 3.2GHz Intel QX9770 بود بیشتر است.
نتایج بهتر در بخش آزمون کارائی multi-threaded بدست آمدند. رکورد قبلی در این قسمت، امتیاز 12544 بوده که Core i7 توانست با 30 درصد بهبود امتیاز 16202 را بنام خود ثبت نماید. (روی ادامه متن کلیک کنید)Nehalem که اینتل از آن بعنوان «بزرگ‌ترین تغییر معماری پلتفرم در دهه اخیر» یاد می‌کند دارای طراحی ماژولاری می‌باشد که سازندگان را قادر می‌سازد تا از دو تا هشت هسته را در هر چیپ جای دهند. از این چیپ‌ها می‌توان در تمام تجهیزات، از ابزارهای موبایل گرفته تا سیستم‌های سرور استفاده نمود. قرار است نسخه‌های مخصوص شاخه موبایل و سرور تا 2009 وارد بازار شوند.

Nehalem همچنین با بهبود در طراحی سیستم باس قدیمی توانست ارتباط مستقیمی را بین حافظه سیستم و هر هسته پردازنده برقرار سازد.
این چیپ با معرفی ارتباط داخلی پرسرعت QuickPath قادر است تا ارتباط سریعی را مابین کلیه هسته‌ها و دیگر قسمت‌های سیستم برقرار سازد.
از سوی دیگر خبر می‌رسد رقیب اینتل یعنی AMD نیز بیکار ننشسته و درحال ارتقاء سری پردازنده‌های چهارهسته‌ای شانگهای خود می‌باشد.
این پردازنده که مانند Nehalem از فناوری 45 نانومتری استفاده می‌کند، با هدف تسخیر بازار سرورها ایجاد شده است. بازاری که AMD بیشترین موفقیت‌های خود را در آن بخش تجربه نموده است.

پردازنده های Core i7 در طی دو سال آينده بطور کامل جايگزين پردازنده های Core 2 کنونی خواهند شد. خاطر نشان ميکنم اين پردازنده ها با توجه به اينکه ذاتاً چهار هسته ايی هستند و قابليت پردازش هشت Thread بطور همزمان را دارا می باشند انتظار می رود انقلابی در سرعت و پردازش موازی ايجاد کنند.
اما بايد به اين مهم توجه داشت که Core i7 نسبت به Core 2 دستخوش تغييرات زياد و بهينه سازی های مهمی شده است بطوری که کنترلر حافظه در پردازنده های Core i7 کاملاً از چيپست مادربرد جدا شده و در درون پردازنده قرار گرفته است همچنین Core i7 از Triple-Channel DDR3 Memory و تکنولوژی QPI نيز پشتيبانی می کند. ناگفته نماند سوکت پردازنده های Core i7 نيز به LGA1366 ارتقا يافته است از اين رو کاربران برای بهره گيری از اين پردازنده ها نياز به تهيه مادربردهای بر پايه چيپست X58 (سوکت LGA1366) خواهند داشت که ارزانترين مادربرد توليدی بر پايه اين چيپست 260$ قيمت گزاری شده است.

کمپانی اينتل Core i7 920 و Core i7 940 و Core i7 965XE را به ترتيب 284$ و 562$ و 999$ برای سفارش 1000 تايی قيمت گذاری کرده است.منبع این مقاله : سینا کامپیوتر
http://www.sinacomputer.ir

آدرس این مطلب :


INP_Nuke © IranNuke.com